Pirmizrādi piedzīvos latviešu dokumentālā filma “Bij’ tādi laiki”Martā mēs pieminam Latvijas vēstures skaudrākās lappuses, atminoties kritušos un izsūtītos. Ir svarīgi runāt par šiem notikumiem, atcerēties tos un vienmēr būt nomodā.

Padomju Savienības represijas sīkās drumslās salauza daudzu tūkstošu cilvēku sapņus un šķīra ģimenes. Arī Knaģu dzimta tika ierauta lielvalsts varas virpulī. Savas spilgtākās atmiņas, skaudrākās atziņas par piedzīvoto, viņš izklāstījis dokumentālajā filmā "Bij' tādi laiki”, kas savu iznācienu uz lielajiem ekrāniem piedzīvos 13. martā plkst. 18:00 kinoteātrī „K - Suns”.

Ilmārs Knaģis ir viens no Latvijas represēto organizācijas un fonda “Sibīrijas bērni” dibinātājiem. Viņš ir pārdzīvojis divas izsūtīšanas, gandrīz vai ik uz soļa pārliecinoties, ka robeža starp dzīvību un nāvi ir ļoti trausla. Turklāt, pārciešot ļaunuma impērijas ciešos žņaugus, I. Knaģim ir pieticis spēka un veselības vēlreiz, nu jau pēc paša vēlēšanās, atgriezties Sibīrijā un izstaigāt daudzu jo daudzu izsūtīto moku vietas, proti, kopš 1987. gada I. Knaģis ir organizējis un vadījis latviešu izsūtījuma vietu apzināšanas ekspedīcijas, kā arī piemiņas zīmju atjaunošanu un uzstādīšanu dažādās nometinājumu vietās. Par nopelniem izsūtīto piemiņas saglabāšanā 1996. gadā viņš ir apbalvots ar Trīszvaigžņu ordeni.

Filma tiek izdota arī audio formātā, kas īpaši pielāgota neredzīgo auditorijai.

Filmas režisore ir Inga Nestere. Filma veidota ar Krustpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas