Radošā iztēles „Mobilā darbnīca: Rotaļājies!”


Sagaidot pavasari, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) aicina ikvienu ļauties fantāzijas rotaļām. No 20. līdz 30. martam mākslinieces Ievas Jurjānes personālizstādē „Rotaļlietas stāsts” norisināsies radošā iztēles „Mobilā darbnīca: Rotaļājies!”.


Radošā leļļu stāsta veidošanas darbnīca izstādē „Rotaļlietas stāsts” piedāvā raisīt iztēli un atklāt personīgu skatījumu, radot variāciju par tēmu „cilvēks un viņa rotaļlieta”, „cilvēks, kas spēlējas”. Subjektīvu novērojumu un atziņu vizualizācijai māksliniece Ieva Jurjāne šoreiz izmantojusi savu bērnu rotaļlietas, kuras diendienā bērnu roku vadītas izspēlē dažādus attiecību modeļus. Izstādes mākslas darbu varoņu gaitas ataino atpazīstamus un reālajā dzīvē notikušus momentus, ko katrs skatītājs var attiecināt uz sevi pašu vai sekot fantāziju vilinājumam. Darbnīcas gaisotnē dalībnieki zīmēs vai rakstīs jaunu pasaku, sērijveida notikumu par kādas izstādē skatāmas rotaļlietas piedzīvojumiem, personāžu savstarpējām attiecībām, turpinot mākslinieces stāstu vai radot oriģinālu interpretāciju. Izstādē un radošajā aktivitātē klātesoši būs arī visi zīmējumos redzamie tipāži, kurus „iedzīvinās” apmeklētāju izdoma.


„Mobilā darbnīca” ir LNMM izstāžu zāles Arsenāls piedāvājums un aicinājums dažādu vecumu interesentu grupām – draugiem, ģimenei, skolas biedriem, interešu klubiem – pavadīt brīvo laiku, atzīmēt dzimšanas dienu vai citu nozīmīgu notikumu muzejā radošā, atraisītā gaisotnē, vienlaicīgi apgūstot un izzinot mākslas praksi.


Darbnīca ir vienreizēja iespēja aktuālās izstādes atmosfērā iegūt vai papildināt prasmes atšķirīgu mākslas veidu un tehniku pielietojumā, pašiem izmēģināt konkrētu mākslinieku darbības paņēmienus un, galvenais, darbojoties grupā izbaudīt kopīgo mākslas darba radīšanas prieku. Darbnīca var būt arī kā „tīmbildinga” (team building) iespēja jebkuram darba kolektīvam. Dalībnieku skaits grupā: 5–15 cilvēki.


„Mobilo darbnīcu” vada mākslinieki Arsenāla izstāžu zāles telpās. Muzeja vestibilā iespējams nobaudīt līdzpaņemtās sviestmaizes un tēju.


Grupas lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67 357527 vai rakstot uz e-pastu Laura.Dravniece@lnmm.lv. Reģistrējoties vienošanās par līdzi ņemamajiem materiāliem. Darbnīcas cena: LVL 2,00 no personas.


Piesakieties un nāciet baudīt un radīt mākslu muzejā!
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas