Romiešu civilizācijas muzejā atklās ,,Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta’’ ceļojošo izstādi un iepazīstinās ar Rīgu kā tūrisma galamērķi


7.maijā Romā, Romiešu civilizācijas muzejā (Museo della Civilta Romana), Latvijas vēstniece Itālijā Elita Kuzma, Romas domes amatpersonas un nodibinājuma ,,Rīga|2014’’ programmas direktore Aiva Rozenberga svinīgi atklās Rīgai kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētai veltītu izstādi.


Sadarbībā ar nodibinājumu ,,Rīga|2014’’ un Latvijas Ārlietu ministriju ekspozīcijā, kuras nosaukums itāliski ir „Visita Riga a Roma! Una mostra fotografica e interattiva su Riga, Capitale Europea della Cultura 2014” apvienota Latvijas jauno dizaineru veidotā veloizstāde „Rīga 24h” un arhitekta Jāņa Dripes veidotā, fotogrāfa Jura Kalniņa izstāde „Rīga no augšas”. Izstāde iekļauta Romas oficiālajā Eiropas dienai 2012 veltīto svētku programmā.


Šī ir ,,Rīga|2014’’ sagatavotās ceļojošās izstādes pirmā starptautiskā prezentācija. Roma izvēlēta, jo 2014. un 2015.gadā Itālija, Latvija un Luksemburga veidos ES prezidentūras trio, formulējot kopīgu programmu, kurā vienlaikus atspoguļosies dažādu Eiropas reģionu pienesums. Jau akreditācijas ceremonijas laikā janvārī vēstniece Itālijas prezidentam Džordžo Napolitano (Giorgio Napolitano) pauda Latvijas ieinteresētību šogad sākt iepazīstināt Itālijas sabiedrību ar ,,Rīgu kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu’’. Vēstniece īpaši vēlas izcelt 2014.gada programmas pasākumu tematisko līniju „Dzintara ādere”, kas saistīta ar kultūrvēsturiskiem aspektiem un sadarbības veidošanu izglītībā un zinātnē, kā arī Latvijas un Itālijas sadarbību tūrismā.


7.maijā pirms svinīgās izstādes atklāšanas muzejā notiks tūrisma seminārs, kuru atklās Romas mēra padomnieks sadarbībai ar ES institūcijām un Tūrisma komitejas viceprezidents Federiko Roka (On.Federico Rocca). Nodibinājums ,,Rīga|2014’’, kā arī ,,LiveRiga’’ pārstāve Guna Caune iepazīstinās ar Rīgu kā kultūras un atpūtas tūrisma galamērķi. Seminārā piedalīsies par tūrismu atbildīgo institūciju pārstāvji, tūroperatori, žurnālisti, Latvijas goda konsuli, kā arī diplomātiskā korpusa pārstāvji.


Pēc Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2011.gadā Itālija ar vairāk nekā 80 tūkstošiem tūristu veidoja ievērojamu daļu Latvijas ienākošajā tūrismā. Pēdējā gada laikā tūristu skaits no Itālijas pieaudzis par 30 procentiem.


Latvija un Itālija ieinteresētas sadarboties ,,Rīga|2014’’ programmas ietvaros, apmainoties ar mākslas, izglītības un radošo industriju projektiem. Atbilstošas sarunas notiek gan nodibinājuma ,,Rīga|2014’’, gan arī Ārlietu ministriju līmenī. Jau 8.maijā Itālijas pilsēta Perudža (Perugia), viena no pretendentēm uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2019.gadā, tiks iepazīstināta ar Rīgas kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas iecerēm.


Izstāde Romiešu civilizācijas muzejā skatāma no 8.maija līdz 27.maijam. Informācija par muzeju.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas