„Grodi” 25 gadu jubilejas koncerts Spīķeru koncertzālēSestdien, 17. martā, plkst. 19.00 Spīķeru koncertzālē folkloras kopa "Grodi" ar koncertu "Pāri laikam" atzīmēs 25 gadu jubileju, vēsta folkloras kopas pārstāvji.

"Grodi" 25 gadu garumā daudziem ir bijis iedvesmas avots. Vieni sākuši paši dziedāt tautas dziesmas, citi pārcēlušies uz dzīvi laukos – tik ļoti viņus uzrunājis "Grodu" izdziedātais un pārdzīvotais pasaules tvērums, kas saglabājies folklorā.

Tautas dziesmu skanējums "Grodu" izpildījumā ir īpašs. Viņu sirdsbalsis pārceļ klausītāju citā realitātē – mūsu sākotnē, pie sevis. Daudzu gadu garumā veiktie rituāli, svinētie svētki, darītie darbi lauku sētā, satiktie cilvēki devuši pārliecību, ka veiksmes un harmonijas atslēga ir mūsu pašu rokās, mūsu tautas dziesmās, teikās, pasakās un dejās.

Koncerts Spīķeru koncertzālē norisināsies divās daļās, kuras sastāvēs no "Grodu" 25 gadu laikā apkopotā repertuāra, kā arī pirmatskaņojumiem.

Pirmajā daļā skanēs folkloras senākās cilmes mūzika, kas bagātināta ar improvizācijas elementiem, otrajā – jaunākas cilmes mūzika un danči, starpbrīdī tradicionālie cienasti. Līdztekus senajiem skaņu rīkiem un tautas mūzikas instrumentiem skaņu ainavu papildinās mūsdienu taustiņu instrumentu klātbūtne.

Koncertā skanēs gan latviešu, gan arī citu tautu dziesmas, mūzika un danči "Grodu" un pieaicināto viesmākslinieku izpildījumā.

Ieejas biļete Ls 2 –. Skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 1 –.

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas