Tiks atklāta Agitas Šteinbergas personālizstāde «Robeža»12. jūnijā Latvijas Mākslinieku savienības radošajā kvartālā «Kombināts Māksla» tiks atklāta tēlnieces Agitas Šteinbergas personālizstāde «Robeža».

Izstāde «Robeža» ir Agitas Šteinbergas maģistrantūras studiju noslēguma darbs Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozarē.

Izstādes tēma ir robeža. Kā pati māksliniece stāsta, tā ir vieta, kur satiekas pretstati, veidojas kontrasti un konflikti. Tā ir vieta, kur beidzas zeme un sākas debess, satiekas divi cilvēki, divas enerģijas, divas auras. Šis brīdis vai parādība, ko Agita sauc par robežu, ir pilna mistikas, pārsteigumu, kā arī negaidītu un satraucošu pavērsienu.

Izstādē būs apskatāmi lieli tēlniecības darbi, kas katrs sastāv no neskaitāmiem atsevišķu metāla armatūru metinājumiem. Ārēji būs vērojami precīzi ģeometriski paralēlskaldņi, bet iekšēji valdīs spēcīgi emocionāli kontrasti. Metāla stieņu līniju ritmi veidoti kā trīs dimensiju zīmējums mainīgiem stieņu diametriem un garumiem, ar liektām un taisnām līnijām.

Mākslinieces tēlniecības darbi pārsteigs ikvienu izstādes apmeklētāju, piedāvājot izbaudīt estētiski un mākslinieciski veidotus tēlniecības darbus, par pamatu ņemot būvmateriālus.

2012. gadā Agita Šteinberga pabeidza Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares bakalaura programmu. Tāpat Agitas biogrāfijā ir ieraksts par studijām Mākslas un mediju augstskolā Kānā, Francijā. Kopš 2006. gada Agita Šteinberga piedalās izstādēs, projektos, simpozijos un rezidencēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Mākslinieces darbi jau apceļojuši gan Portugāli, Skotiju, Ukrainu un Poliju, bet Zviedrijā, Francijā, Igaunijā, Krievijā un Lietuvā māksliniece piedalījusies ar lielformāta darbiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas