VEF Kultūras pilī pirmizrādi piedzīvos dejas izrāde “Atgriešanās”2. jūnijā VEF Kultūras pilī pirmizrādi piedzīvos “Dejas Anatomijas” jaunākā izrāde “Atgriešanās”, kas top sadarbībā ar muzikālo apvienību “Kaktiņš Stūrītis”. Dejas izrādes impulss meklējams sengrieķu mītā par Orfeju un Eiridīki.

“Atgriešanās” ir ceļojums mītiskā domāšanā balstītā stāstā par cilvēku spēju uzticēties un šaubām, kas pārņem brīdī, kad ticība sev un pārliecība nav pietiekoši stipra. Sākumpunkts ir iespēja atgriezties. Izrādes idejas autore un horeogrāfe ir Elīna Gaitjukeviča, to radot kopā ar dejotājiem Elīnu Lutci, Lieni Gravu, Evitu Biruli, Dmitriju Gaitjukeviču, Ģirtu Bisenieku un Kristapu Ceļmalnieku. Oriģinālmūzika izrādes laikā skanēs Kaktiņš Stūrītis dzīvajā izpildījumā, taču telpas-gaismas vizuālo risinājumu veido arhitekts un animators Ivars Šmits sadarbībā ar gaismu mākslinieku Rainers Kornhuberts. Kostīmu konsultante Kristīne Daukšte.

“Dejas Anatomija” ir viena no aktīvākajām laikmetīgās dejas apvienībām, kura skatītājiem līdz šim ir piedāvājusi daudzveidīgas un rakstura ziņā dažādas dejas izrādes, kas formas un izpausmes tehnikās sintezē ar citām mākslas jomām. Šī gada sākumā pirmizrādi piedzīvoja apvienības jaunākais darbs – dokumentālā dejas izrāde “Mežonīgā triloģija” - sadarbībā ar koklētāju Laimu Jansoni un producentu apvienību “PIGEON-BRIDGE”. Apvienības izrādes ir vairākkārtīgi nominētas arī ikgadējā Teātra gada balvā “Spēlmaņu nakts” nominācijās “Gada mūzikas autors” (Laima Jansone par izrādi “3/4 ūdens” Ģertrūdes ielas teātrī) un “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā” (izrādes “Cik Tuvu?” un “Dunkani – dīvaiņi vai pravieši?).

“Kaktiņš Stūrītis” ir instrumentālais duets, kura aizsākumi meklējami 2011. gadā Liepājā un tā kodols ir Mārtiņš Jansons un Mārtiņš Kuzmins. Savas pastāvēšanas laikā duets ir uzstājies dažādās koncertvietās Latvijā, kā arī sadarbojies ar vairākiem gan laikmetīgo deju māksliniekiem, gan teātriem, veidojot muzikālo pavadījumu lugu lasījumiem, kā arī ir sadarbojušies ar ārvalstu video māksliniekiem. Dueta dalībnieki uzskata, ka viņi veido brīvu formu muzikālus triepienus nepiespiestā toņkārtā. Muzikālās identitātes meklējumiem par fonu izvēloties industriālos, sociālos un vēsturisko skaņu celiņus.

Biļetes pieejamas: Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas