Notiks “Staro Rīga” radošā darbnīca “RIGA 2014 Light Think Tank”

Šīs nedēļas nogalē 18. un 19. maijā otro reizi notiks gaismas festivāla „Staro Rīga” starptautiskā radošā darbnīcā „RIGA 2014 Light Think Tank”. Divas dienas starptautiski un pašmāju atzīti mākslinieki un Latvijas studenti koprades procesā izstrādās idejas, kā ar radošu pieeju un interaktīviem objektiem uzlabot gaisotni Rīgas tumšajās vietās.

Radošās darbnīcas projektu koordinē „Rīgas Ekonomikas augstskolas” pasniedzējs Fions Dobins (Fionn Dobbin), piedalīsies, Barselonas dizaina studijas „AER Studio” radošais direktors Hosē Hernandes (José Hernández) un komunikācijas direktors Hektors Sančes-Pajares (Héctor Sánchez-Pajares), mākslinieks un dizainers no Vācijas Saša Pofleps (Sascha Pohflepp), no Latvijas - metālmākslinieks, dizainers Edgars Spridzāns, dizaina darbnīcas „RIJADA” dizaineru komanda – Rihards Funts, Zane Homka, Kristaps Grundšteins, kā arī vairāk nekā 15 dažādās nozarēs studējoši jaunieši.

Šoreiz darba grupas uzmanība tiks vērsta Rīgas radošo kvartālu virzienā un bērnu slimnīcām, iesaistoties Pasaules priekšlaikus dzimušo bērnu dienas globālās „izgaismošanas” akcijā, kas notiks š.g. novembrī. Piektdien darba grupa apmeklēs vairākus Rīgas radošos kvartālus, kā arī Rīgas dzemdību namu, Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu un Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu. Māksliniekiem un studentiem apvienojoties piecās darba grupās, sestdien „Tabakas fabrikas” telpās notiks radošā darbnīca, kuras uzdevums ir radīt idejas, ar mērķi veicināt pilsētvides uzlabošanu un objektu tapšanu, kurus paredzēts izgaismot ilgtermiņā.

Apkopojot veiksmīgākās iepriekšējā „Light Think Tank” laikā un šajā radošajā darbnīcā radītās idejas, tiks izveidots potenciālo projektu kopums, kas, piesaistot finansējumu, tiks tālāk izstrādāts un realizēts šī gada festivāla laikā vai ilgtermiņā.

Sestdien no plkst. 10:00 līdz 13:00 „Tabakas fabrikas” telpās (Miera ielā 58) darba grupā iesaistītie mākslinieki iepazīstinās ar savu māksliniecisko pieredzi, uz šīm lekcijām ir aicināti visi interesenti, iepriekš piesakoties pie nodibinājuma Rīga|2014 projektu koordinatores Elīnas Dambekalnes, elina.dambekalne@riga2014.org vai pa tālruni 29392620.

„RIGA 2014 Light Think Tank” ir iekļauts „Rīga|2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta” programmā, tas plānots kā ilgtermiņa projekts, meklējot radošus risinājumus pilsētvides kvalitātes uzlabošanai Rīgā. Līdzšinējā radošās darbnīcas pieredze rāda, ka dažādu jomu mākslinieku un studentu – Rīgas iedzīvotāju kopsadarbība rada jaunu, radošu skatījumu uz ierastu vidi, kas ar gaismas objektu palīdzību var iegūt atraktīvu un pozitīvu atmosfēru.
Šogad no 15. līdz 18. novembrim notiks jau piektais gaismas festivāls „Staro Rīga”.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas